• Vypredané
Vanessa, Bratislava, 25.11.2023
search
  • Vanessa, Bratislava, 25.11.2023
  • Vanessa, Bratislava, 25.11.2023

Vanessa, Bratislava, 25.11.2023

Vstupenky na koncert elektronickej kapely Vanessa v bratislavskom Randal Clube, 25.11.2023 v rámci Meisterstücke Tour 2023.

Množstvo

Predpredaj vstupeniek za zvýhodnenú cenu skončil.

Vstup na koncert si môžete zakúpiť v cene 14 EUR osobne v Randal Clube pred jeho začiatkom.

Pozvánka na Facebooku

Program

20:00 - otvorenie klubu
20:30 - Samhain (live)
21:30 - The Opposer Divine (live)
22:30 - Vanessa (live)

After-party: DJ Miro

Vstupenky

14 EUR (v predpredaji: 12 EUR)

Vanessa

Elektronická formácia Vanessa, pôsobiaca na českej hudobnej scéne od roku 1990, ktorá je dobre známa aj slovenskej fanúšikovskej základni oznámila vydanie svojho prvého best of dvojalbum k výročiu 33 rokov existencie. Tato česká legenda, známa svojimi kontroverznými a provokatívnymi vystúpeniami vchádza do "kristových rokov", a preto na jeseň 2023 predstaví dokonalý prierez svojou doterajšou tvorbou. Skupina sa preslávila schopnosťou prinášať jedinečnou kombináciou surových zvukov, textov plných jedovatosti a nekompromisného pohľadu na svet. Vanessa vie šokovať a poburovať pokrytcov, zatiaľ čo milovníkov tvrdé elektronické hudby vždy nadchla autentickosťou.

Svojou surovou a údernou tvorbou sa vždy vymykala pravidlám, čím sa stala jednou z najkultovejších českých skupín. "Ľudia nechodia na Vanessu len preto, aby sa bavili, ale aby sa pozreli na brutálnu grimasu reality," hovorí Samir Hauser, diktátor upadnutého vkusu a zakladateľ skupiny. Kompilační projekt poskytne poslucháčom jedinečnú príležitosť preniknúť do celej histórie tejto legendy, ktorá je plná zla, nenávisti, opovrhovania a irónie. "Okrem vydania nového dvojalbumu plánujeme gule trhajúce turné, ktoré odštartujeme v septembri a ukončíme krstom v Prahe 21.12 v klube Roxy. Na koncertoch budete počuť naše najväčšie zárezy. Aktuálna zostava vás možno prekvapí, ale rozhodne nesklame. Uvidíte samé známe ksichty." spomenul frontman kapely Samir Hauser.

Počas turné sa kapela zastaví aj Bratislave, kde odohrá 25.11. v klube Randal svoje vystúpenie s podporou slovenských elektronických legiend The Opposer divine a Samhain. Nové kompilačné dvojalbum bude určite nie len výnimočným hudobným zážitkom, ale tiež sociologickou sondou do doby, keď sme boli slobodnejší, viac ako si si dokázali pripustiť. Nezabudnite sa pripraviť na nezabudnuteľné hudobné dobrodružstvo a brutálnu oslavu dekadencie.

Vydanie best of albumu s názvom "Meisterstück" predchádza vydanie singlu "Captagon", ktorý pôvodne vyšiel na ich poslednom albume "Ghost Army" a teraz bol remixovaný Jurgenom Englerom zo skupiny Die Krupps. K tomuto remixu bolo vytvorené nové video multimediálnym umelcom Jaroslavom Hrdličkom, ktorý okrem iného pôsobil ako hlavný programátor počítačovej hry "Dark Train". Samotná t pieseň hovorí o droge Captagon, ktorú užívali džihádisti pred svojimi útokmi. Video k skladbe prepája moderné technológie umelej inteligencie s klasickými filmovými prvkami. Pri jeho tvorbe boli špecificky využité nástroje ako Stable Diffusion, Midjourney a Runway Gen2, ktoré umožnili generovanie unikátnych častí videa. Vďaka nim mohla byť premena z obrazu na video (img to video) a z videa na video (video to video) realizovaná s fascinujúcimi a dynamickými vizuálnymi efektami. Výsledkom je ohromujúce a dramatické video, z ktorého vám bude behať mráz po chrbte.

Kód vstupenky
VABA23
Typ podujatia
živé vystúpenie (koncert)
Usporiadateľ
Dirty Dancing Agency
Typ vstupenky
e-ticket / hometicket